گوپرو GoPro Hero10 Black Bones را معرفی کرد که در واقع نسخه‌ کوچکتری از دوربین hero 10 این شرکت است که برای قرارگیری روی پهپادها و ارائه‌ دید اول‌ شخص طراحی شده . هدف محصول این است که افراد با متصل کردن آن به پهپاد، یک دوربین آنالوگ با نرخ تأخیر بسیار کم برای دسترسی به دید اول‌ شخص داشته باشند.

همانطور که اشاره شده است، GoPro Hero10 Black Bones نمایشگر، بلندگو و باتری داخلی ندارد و در واقع کاربران برای اتصال این دوربین به پهپاد باید آن را از طریق اتصالهای دستی انجام دهند.

گوپرو قبلاً از این موضوع آگاه بود که برخی مشتریانش با اعمال تغییراتی روی دوربینهای این شرکت، آنها را کوچکتر می‌ کنند تا ابزاری برای ساخت فیلم‌ ها با پهپاد در اختیار داشته باشند.

Hero10 Black Bones بسیار سبک است و وزن این دوربین حدود یک‌ سوم وزن Hero10 Black معمولی است و حتی از GoPro Session  که سال ۲۰۱۵ دنیای اکشن‌ کمرا ها را تکان داد و وزن 74 گرمی داشت سبکتر است.

شرکت گوپرو می‌گوید دوربین با دید اول‌ شخص یکی از آن فرصت‌ ها است و اعلام کرده که این روش به چشم‌انداز بسیار مهمی برای سینماگران تبدیل شده است.

Bones یک مدار تنظیم‌ کننده‌ داخلی دارد و بنابراین نیازی نیست نگران میزان ولتاژ باتری خود باشید. این پهپاد از ورودی پنج تا ۲۷ ولت استفاده میکند تا بتوانید بدون در نظر گرفتن اینکه پهپاد شما باتری لیتیومی قابل‌ شارژ نسبتاً ضعیفی دارد، پرواز کنید. با توجه به گفته این شرکت می‌ توانید آن را به سیمهای باتری پهپاد خود لحیم‌کنید و دوربین بدون مشکل کار خواهد کرد.

شما می‌توانید Bones را با کنترلر پهپاد خود کنترل کنیدو اگر نمیخواهید از دو دکمه‌ فیزیکی یا برنامه‌ گوپرو یا کنترل اختیاری استفاده کنید، سیم سومی روی این دوربین تعبیه شده است که میتوانید آن را به کنترلر پرواز متصل کرده و با نرم‌ افزار متن‌ باز Betaflight یا API گوپرو موسوم به Open GoPro بهره ببرید. همچنین کاربران قادر خواهند بود از هر نرم‌افزاری که تمایل دارند استفاده کنند.
گوپرو همچنان امکان خواندن مستقیم تصاویر خام از روی دوربین را ارائه نمیدهد و بنابراین شاید این محصول برای نرم‌ افزارهای دید رایانه‌ ای (Computer Vision) که احتمالاً به آنها فکر میکنید آماده نباشد.

DJI اخیراً نشان داده است که فرصت‌های خوبی در حوزه‌ی فیلم‌برداری FPV وجود دارد. این شرکت پس از چندسال وقفه، عینک‌های مسابقه‌ای FPV و دوربین‌ پرواز خود را در سال ۲۰۱۹ عرضه کرد و علاوه‌ براین یک پهپاد FPV کامل را در سال ۲۰۲۱ روانه‌ی بازار کرد. شرکت‌های ساخت پهپاد مثل DJI، استفاده از محصولات گوپرو را برای ساخت پهپادهای غیر FPV کنار گذاشته بودند، درحالیکه پهپاد اصلی فانتوم و رقبای امیدوار کننده‌ ای مثل 3D Robotics Solo ابتدا برای حمل دوربین‌ های گوپرو طراحی شده‌ بودند، اما این پهپادها به‌ سرعت برای استفاده از دوربین‌ های نسبتاً کوچکتری که دستکاری آنها با گیمبال موتوری آسانتر بود جایگزین شدند.

Hero10 Black Bones هم اکنون بطور انحصاری در وب‌ سایت GoPro.Com با قیمت ۳۴۹ دلار برای مشترکان گوپرو و با قیمت ۵۰۰ دلار برای افرادی که اشتراک ندارند، عرضه خواهد شد. این یعنی اگر نیازی به اشتراک ۵۰ دلاری که شامل تعویض دوربین و پشتیبانی‌گیری ابری نیز میشود نداشته باشید برای خرید این دوربین باید هزینه‌ بیشتری پرداخت کنید.