شرکت کانن که این روزها خیلی در تلاش است تا سهم بیشتری از بازار دوربینهای بدون آیینه را به خود اختصاص دهد اعلام کرده که میخواهد تعداد لنزهای RF خودرا که مخصوص دوربینهای بدون آیینه این شرکت هست را به 60 عدد تا سال 2025 برساند.

کانن طبق آخرین گزارش درآمد خود که توسط Canon Rumors در وب‌ سایت این شرکت مشاهده شده، قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ مجموعه لنزهای بدون آینه RF خود را به مقداری بیش از دو برابر افزایش دهد و در چهار سال آینده حدود ۳۲ مدل دیگر تولید کند و همچنین نموداری که نشان می‌دهد که کانن قصد دارد تا فاصله‌ زمانی عرضه‌ لنزهایش را که بین سال‌ های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ منجر به عرضه‌ هشت مدل جدید شده بود، حفظ کند.
گفتنی است که این شرکت اگر بتواند به این موضوع پایبند باشد، در مدت چهار سال نزدیک به ۶۰ لنز RF فول فریم خواهد داشت.

سخنان فوجیو میتارای:
در مجموع به نظر میرسد بازار در حال فروکش کردن است. در طول چندین سال گذشته ما برای افزایش جذابیت سیستم EOS R با تقویت خط تولید خود با دوربین‌ های بدون آینه فول فریم و لنزهای RF بسیار رقابتی کار کرده‌ایم. درنتیجه ما جایگاهی استوار در بازار دوربینهای بدون آینه ایجاد کرده‌ایم و حالا در شرایطی هستیم که میتوانیم سهم بیشتری را در بازار تصاحب کنیم.

به گفته‌ رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کانن، فوجیو میتارای بازار کلی به دلیل کاهش فروش مدل‌ های پایین‌رده (به‌ لطف پیشرفت دوربین گوشی‌ های هوشمند) به روند نزولی خود ادامه می‌دهد اما تقاضا برای مدل‌ های رده‌بالاتر همچنان زیاد است. به‌این‌ترتیب، Canon بیشتر روی توسعه‌ این نوع دوربینها و لنزها کار می‌کند همچنین حالا این شرکت احساس میکند که میتواند در تصاحب سهم بازار دوربینهای بدون آینه برای سونی رقیبی بیش‌ از‌ پیش جدی باشد.